DOLGU TEDAVİSİ

Home DOLGU TEDAVİSİ

DOLGU TEDAVİSİ

N-DENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KLİNİĞİ

Dolgu tedavisi bir konservatif diş tedavisi yöntemi olarak bilinmekle birlikte mevcut diş yapısını koruyup güçlendirici bir işlemdir. 

Ağızda bulunan bakterilerin ağız içerisinde temizlenemeyen alanlarda kümülatif birikimi ile diş üzerinde geri dönüşümü olmayan mine tabakasında başlayıp dişin aşağı tabakalarına doğru ilerleyen ve diş yapısında bozulma ve hassasiyete neden olan kavitasyonlar meydana gelebilir ve bunlar diş çürükleri olarak ifade edilir.

 

Diş çürükleri ne kadar erken tespit edilip müdahale edilirse o derecede mevcut diş yapısı korunmuş olunur.Ayrıca dişlerin komşuluğunda kontak noktalarında oluşan çürükler zamanla sadece mevcut olan dişlere zarar vermeyip yandaki dişe de zarar vermektedir. Diş çürüklerinin tedavisinde çürük alanlar temizlenip ışınlı kompozit dolgularla restore edilir ve kaybolmuş diş konturu tekrar yerine konulmuş olur. Büyümeden tespit edilen diş çürüklerinin tedavisinde anesteziye dahi ihtiyaç duyulmadan yapılabilmektedir.

Bonding , Fissür Sealent Uygulaması, Kole Dolguları

Bonding

Dişlerinin estetiğinden, renginden, şekil veya formundan memnun olmayan kişilerde uygulanan laminaların alternatif tedavi yöntemidir. Laminalarda kullanılan metaryal porselen iken, Bonding tedavisinde kompozit dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Bonding işlemi ile dişlerdeki şekil bozuklukları, dişler arasındaki boşluklar ( diastema ) ve ön yüzlerde oluşan çürükler estetik bir şekilde restore edilmektedir. İşlem genellikle tek seansta yapılmakta ve hasta yepyeni bir gülüşe kavuşmaktadır. Estetik kaygısı olan bireylerde porselen laminaların alternatif tedavisi olarak düşünülebilir.

Fissür Sealent Uygulaması

Dişlerinin çiğneyici yüzeylerindeki çok derin ve sığ anatomik girinti çıkıntıların ilerki dönemlerde besin birikimine sebep olup diş çürüklerine yol açmasını önlemek amacıyla akışkan dolgu maddeleriyle bu alanların daha düz ve çürük oluşumunu önleyici bir şekilde tedavi edildiği yöntemidir.

Kole Dolguları

Dişlerin diş etiyle birleştiği bölgelerde zamanla oluşan diş eti çekilmesi veya sert fırçalama sebebiyle görülen diş eti çekilmesini takiben dişlerin kole ( boyun ) bölgesinde oluşan aşınmanın sebep olduğu hassasiyetin tedavisinde uygulanan dolgu yöntemidir.

DOLGU TEDAVİSİ

DOLGU TEDAVİSİ

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - cuma 09.00 – 21.00
Cumartesi 09.00 – 21.00
Pazar Kapalı

Randevu Alın

şikayetinizi belirterek randevu online randevu alaiblirsiniz.

    Hemen Ara
    EN TR
    Soru Sor
    Merhaba.
    Size nasıl yardımcı olabiliriz ?