DİŞ İMPLANT TEDAVİSİ FİYATLARI

Home DİŞ İMPLANT FİYATLARI

DİŞ İMPLANT FİYATLARI

N-DENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KLİNİĞİ

Dental implant uygulaması diş eksikliklerini telafi etmek için günümüzde sıklıkla kullanılan yöntemlerden biridir. Diş implantları eksik dişlerin yerine yerleştirilen doğal diş köklerini taklit eden genellikle titanyumdan yapılmış materyallerdir. Titanyum, insan vücuduna biylojik olarak en uyumlu materyaldir.

Diş implantları, günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile hemen hemen her hastaya yapılabilmektedir.

DİŞ İMPLANT FİYATLARI

• Yerli üretim implantlar hammadde kaynaklı olarak, ithal diş implantları ise hem hammadde hem de üretildiği ülke koşulları gereği, gümrük şartlarına bağlı olarak fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir.
• İmplantın çene yapısına çabuk uyum sağlayacak özellikte olması da gerekmektedir. Standart diş implantının kaynaşma süreci yaklaşık 2 – 3 ay kadar sürebilmektedir. İleri teknoloji ürünü patentli implantlarla ve dijital diş hekimliği uygulamalarıyla aynı gün kaplaması ya da protezi takılabilmektedir. Bu husus da implant diş fiyatlarını yakından etkilemektedir.
• Gülüş tasarımın planlandığı estetik bölge implantlarında hassasiyet daha da fazla olmalıdır. Gülüş dizaynı yapılan vakalarda zirkonyum implant veya zirkonyum diş ve bağlantı parçalarının kullanımı fiyatlara etki etmektedir.

Diş İmplantı Fiyatları Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler
İmplant tedavisi her geçen gün daha yaygın bir hal almakla beraber hastaların fiyat araştırması yaparken belli başlı hususlara da dikkat etmesi çok önemlidir. Diş muayenehanesi, diş polikliniği veya diş hastanesinde uygulanan sağlık hizmetleri hususunda doğru karar vermek çok önemlidir. Özellikle diş implantı fiyatları konusunda dikkat edilmesi gereken önemli durumlar ise şu şekildedir:
• Esas olan implant diş yapılacak kliniğe ve diş hekimine güvenmektir.
• Diş kliniğinden tedaviniz ile ilgili bilgileri detaylı bir şekilde alınız.
• Uygulanacak diş implantı markasını ve özelliklerini hekiminize danışınız. Hatta gerekli araştırmaları kendiniz ayrıca yapınız.
• Farklı diş kliniklerden veya diş hastanelerinde fiyatlar aldıysanız, bunları karşılaştırırken hangi implant markası, ne çeşit kaplama diş yapılacağına dikkat ediniz ve hangi uygulamaların tedavinize dahil olup olmadığını öğreniniz.
• Alınan fiyat teklifleri implant ve kaplama dişi ya da protezi de içermelidir. Tedavi sonucundaki kullanım ömrü ve hayat kalitenizi arttıracak ileri teknoloji ürünü uygulamalar hakkında da bilgiler talep ediniz ve maliyetlerini öğreniniz.
• Diş implantı uygulanacak ortamın uygun şekilde dezenfekte edilmiş olması ve aletlerin sterilizasyonun uygun şekilde yapılması büyük önem arz etmektedir. Dezenfeksiyon ve sterilizasyon ile ilgili güncel protokollerin takip edilmesi maliyetlere etki etmektedir. Bu hususlar hakkında da diş hekiminden bilgi edininiz.
• Diş kliniğinde uygulanan implant markalarının FDA (Food and Drug Administration), CE (Conformite Europeenne), MDR (Medical Device Regulation), ISO (International Organization for Standardization) ve TSE (Türk Standartları Enstitüsü) onayları olup olmadığı hakkında bilgi talep ediniz.
• İmplant markalarının uygulanacak modellerinin Clean Implant gibi bağımsız değerlendirme kuruluşlardan alınmış temiz yüzey sertifikalarının bulunup bulunmadığını da öğreniniz.

Diş İmplant Tedavisi

Diş İmplant Tedavisi

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - cuma 09.00 – 21.00
Cumartesi 09.00 – 21.00
Pazar Kapalı

Randevu Alın

şikayetinizi belirterek randevu online randevu alaiblirsiniz.

    Hemen Ara
    EN TR
    Soru Sor
    Merhaba.
    Size nasıl yardımcı olabiliriz ?